Süpervizyon Desteği

Sertifikasyon Sonrası Sürekli Süpervizyon Desteği

Amaç :

ISST’den onaylı Standart Düzey Şema Terapistleri için ISST’nin kuvvetle tavsiye ettiği sürekli süpervizyon ve akran süpervizyonları desteğini sağlayarak Şema Terapistinin her daim gelişimine katkı sağlamaktır.

Bu amaçla derneğimiz nitelikli akran süpervizyonu desteği sağlamak amacıyla İleri Düzey Şema Terapistleri ve İleri Düzey Şema Terapisi Sertifikasyon sürecine aktif olarak devam eden kişilerden gönüllü olanlara süpervizyonun nasıl olması gerektiğine dair eğitim vermiştir.

Derneğimiz Bünyesinde Akran Süpervizyonu Desteği Sunmak İçin Koşullar:

ISST yönetmeliğine göre, onaylı süpervizör olmak için Süpervizör Becerilerini Geliştirme seminerine katılmak önkoşul olduğu için, derneğimizce alınan karara göre tüm süpervizyon desteği sunacakları sürece başlamadan önce ISST Onaylı Eğitmen/Süpervizör/İleri Şema Terapisti olarak belirlenen bir kişi tarafından verilecek seminere katılması gerekmektedir. Yanı sıra, süpervizyonda desteğe ihtiyaç duyulduğunda yine belirlenen ISST Onaylı Eğitmen/Süpervizör/İleri Şema Terapisti tarafından süpervizyonun süpervizyonu alınarak, tüm süreçte gelişimin desteklenmesi beklenmektedir.

Önemli Not: Burada bahsedilen süpervizyon desteği ISST sertifikasyon süreçlerindeki krediye sayılmaz, tamamen Şema Terapistlerinin gelişimini desteklemek amaçlıdır.

Not:

Siz de yukarıdaki koşullarla Süpervizyon Desteği almak istiyorsanız lütfen sematerapidernegi@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçin.